User
Pass
2FA

AHE: Anti Host Error [AMXX] - svc_bad fix

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Cos de Gunoi -> Trash
Show only staff posts
Author Message12362
EasyHost_CS

[Mentally Stable]

Status: Offline
(since 14-05-2009 12:21)

Votes: 4

Post Posted: 14-05-2009, 12:02:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

IMG: http://g.imagehost.org/0248/AHE.png

Nume: Anti Host Error
Autor: eXtreamCS #Dan
Versiune: 1.0
Link oficial: Click!

» Download: IMG: http://forums.alliedmods.net/images/attach/sma.gifGet Plugin (10.63 KB, 1500 downloads, adaugat 14-05-2009) | Get Source (13.77 KB, 1266 downloads, adaugat 14-05-2009)

Despre: Asemanator cu AMXX Booster, acest plugin va ajuta efectiv in indepartarea oricarui caz ce provoaca erori majore de deconectare neintentionata a tuturor jucatorilor de pe server, unul dintre ele fiind SVC_BAD. Lista tuturor erorilor cunoscute si care sunt posibile de a fi inlaturate este chiar anterior.

Host_Error: CL_ParseServerMessage: Illegible server message - svc_bad
Host_Error: CL_ParseServerMessage: Bad server message
Host_Error: UserMsg: Not Present on Client [...]
Host_Error: DispatchUserMsg: Illegal User Msg [...]
CL_FlushEntityPacket / You have been disconnected from server. Reason: Reliable channel overflow

Ce face mai exact sau care e avantajul? Anti Host Error, prescurtat AHE lucreaza concomitent cu HLDS exact la fiecare sfarsit de runda cand se anunta echipa castigatoare, se executa spre server si client setarile implicite prestabilite de Valve inainte de lansarea serverului dedicat (in timpul developarii), astfel scazand riscul aparitiei acestor erori stresante si de nedescris. Fiind prima versiune creata si lansata, nu voi putea garanta 100% stoparea acestor erori in totalitate!

De ce obligatoriu acest plugin? Datorita faptului ca multe persoane intentioneaza sa ajusteze setarile serverului spre unele absurde care spre exemplu limita de viteza (link speed) alocata Internetului nu permite o asemenea performanta, iar din cauza aceasta serverul refuza asemenea reglari personalizate prin niste erori care de multe ori ne dau impresia ca provin din pluginuri, moduri, modele s.a.m.d.

Cum se realizeaza acest proces? Pluginul isi face datoria in totalitate de a lucra singur in "background" fara acordul sau solicitarea unor permisiuni de a imbunatati configuratia jocului. Nu sunt expuse mesaje tip HUD , CHAT sau CONSOLE care au rolul de a promova acest plugin intr-un stil strident. Spre intelesul avansatilor, are o sarcina special intuita de a sterge toate entitatile inutile ramase de pe harta sau chiar mesajele, setarile, comenzile, informatiile, datele excesive folosite de catre alte pluginuri pentru a le trimite SERVER -> CLIENT si chiar vice-versa. Retineti insa faptul ca si FLOOD-ul este o metoda alternativa de a provoca, starni erorile aceastea.

Este necesar vreo instalare, configurare sau executare a unei comenzi? Cum am explicat si mai sus, este total un plugin solitar. Singur isi face datoria! De asemeni, nu necesita CVAR-uri. Se aplica obisnuit metoda de instalare a unui plugin AMXX:

1. Fisierul anti_hosterror.amxx se copiaza in addons/amxmodx/plugins
2. Se intra in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini pentru a se adauga aceasta linie care face legatura spre numele pluginului:
Code:
anti_hosterror.amxx

Module AMXX necesare: ENGINE & CSTRIKE
Program folosit: AMXX STUDIO
Idee a crearii AHE provenita dupa pluginul: svc_bad_preventer.amxx

0 0

Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]

(online 1 day ago)

Votes: 826

Post Posted: 14-05-2009, 15:00:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Multumim pentru postare, il pun pe war3.freakz.ro sa vad cum merge

LE: Hm, din pacate mie imi cauzeaza doar probleme.
1. Imi strica setarile de conexiune si ma trezesc cu loss/choke mare la cam toti playerii
2. Pica serverul dupa 2-3 runde, fara sa apara nimic interesant prin logs, se intrerupe logul pur si simplu

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0

Back to top
Fre3

[Dau bine cu el !]

(since 28-08-2017 03:01)

Votes: 7

Post Posted: 14-05-2009, 16:28:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu facusem rost de un plugin care inainte sa intre jucatorul pe server ii executa niste comenzi si il facusem in asa fel incat sa fie totul perfect ... si crede-ma am avut srv de 32 de insi full war3 + respawn si decat unu era cu ping peste 10 . Asa ca depinde mult de calculator srv si setarile serverului . sv_timeout 35 - 45 (maxim) elimina problema a svc_bad . -
0 0

Back to top
XphaN

[mojito.freakz.ro]

(since 31-01-2014 20:23)

Votes: 9

Post Posted: 16-06-2009, 22:53:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai sincer nu stiu.. eu am pus pluginul dar tot imi da eroare, si se intampla foarte des..
0 0

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
banditu

[Mentally Stable]

(since 05-01-2019 16:14)

Post Posted: 16-06-2009, 23:37:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sv_timeout nu cred ca are legatura cu svc_bad adica timeout-ul ce face mai exact, daca unui jucator ii pica conexiunea etc dupa sa spunem cum ai scris tu 35 de secunde este deconectat dupa server cu mesajul time out.
0 0

Back to top
XphaN

[mojito.freakz.ro]

(since 31-01-2014 20:23)

Post Posted: 18-06-2009, 08:34:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Momentat este un bug in plugin. Astept un raspuns oficial de la coder.

Nu il rulati momentan pentru ca nu va functiona 100%

0 0

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
DraKNesS

[Mentally Stable]

(since 17-12-2009 14:14)

Votes: 4

Post Posted: 17-12-2009, 15:14:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Foarte bn ms mult fara voi nu stiu ce ma faceam -
0 0

Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Cos de Gunoi -> Trash  

The time now is 05-12-2019, 18:49:19
Copyright info

Based on phpBB ro/com

I forgot my password

This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x